Akcja „Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”

1 sierpnia rusza już trzecia odsłona kampanii „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”. Tym razem organizatorzy kierują akcję do osób najbliższych kierowcom –  do rodziny. Są to wspólne działania Policji i Fundacji PZU.

Poprzednie akcje odbyły się w 2005 i 2006 roku. Z pewnością jej przekaz nie trafił do wszystkich, ale zanotowano spadek wypadków i rannych. Symbolem tegorocznej akcji jest niebieskie serce. Można je powiesić przy lusterku w aucie, a bez wątpienia będzie przypominało o czekającej w domu rodzinie. Serduszka mają różne napisy, m.in.: „Tato, czekamy w domu. Kocham, jedź ostrożnie” czy „Sama kredytu nie spłacę! Kocham, jedź ostrożnie!”.

Policja podjęła działania prezentując zasady akcji w mediach i wręczając kierowcom serduszka przy okazji kontroli drogowych. W roku szkolnym funkcjonariusze poprowadzą pogadanki z dziećmi i nastolatkami. Patrole policji i agenci PZU będą rozdawać serca w szkołach, na festiwalach muzycznych, jako dodatki do prasy, a także na stacjach benzynowych.  Fundacja PZU chce do końca tego roku rozdać 2 mln serc dla „wariatów drogowych”.

Fot. policja.pl

Opublikowano