Legia upokorzyła Celtic

Legia w pierwszym meczu III rundy Eliminacji Ligi mistrzów upokorzyła Celtic FC. Spotkanie przy Łazienkowskiej zakończyło się zwycięstwem stołecznego klubu 4:1. Sam wynik nie jest jednak adekwatny do tego co działo się na boisku.

Trener Berg wystawił na to spotkanie dość mocną jedenastkę: Kuciak, Jodłowiec, Duda, Astiz, Brzyski, Kucharczyk, Vrdoljak, Rzeźniczak, Broź, Radović, Żyro.

Choć spotkanie rozpoczęło się dla Legii bardzo pechowo, bo już w 8. minucie Celtic wyszedł na prowadzenie, to jednak ekipa z Pepsi Areny nie zamierzała się poddawać. Dwie minuty później był już remis, na listę strzelców wpisał się Miro Radović. Jeszcze w pierwszej części spotkania Serb wpisał się kolejny raz na listę strzelców. Idealnie wykorzystał dogranie od Kucharczyka i wślizgiem pokonał bramkarza Celticu.

Na druga połowę Celtic wyszedł w osłabieniu, ponieważ tuż przed przerwą czerwoną kartkę, za faul taktyczny na wychodzącym na pozycję „sam na sam” Kucharczyku, otrzymał Efe Ambrose.

Na kolejne bramki musieli poczekać trochę dłużej. Dopiero w 84. minucie Michał Żyro podwyższył na 3:1. W doliczonym czasie gry wynik spotkania na 4:1 ustalił Jakub Kosecki.

Legia ma sporą zaliczkę przed rewanżowym meczem. Mogła być ona jeszcze większa gdyby dwa karne wykorzystał Ivica Vrdoljak.