Legionowo ku czci Powstańców

1 sierpnia mieszkańcy Legionowa i władze miasta uczczą powstańczy zryw Żołnierzy Armii Krajowej. Obchody 70. rocznicy rozpoczęły się spotkaniami w miejscach pamięci, m.in. w kwaterze wojennej na cmentarzu w Legionowie, przy kamieniu na granicy Legionowa z Chotomowem czy przy rondzie rodziny Rykaczewskich.

Powstanie Warszawskie to dla większości Polaków wydarzenie istotne, kluczowe dla uzyskanej wolności. Jednocześnie przy każdych obchodach pojawia się pytanie –  czy było warto? Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz apelowała, aby odłożyć te rozważania na inny termin i skupić się na uczczeniu pamięci poległych, którzy mimo wszystko oddali za Ojczyznę to, co mieli najcenniejsze – życie. Jest to także czas szacunku dla żyjących Powstańców. Dlatego zatrzymajmy się o godzinie W – 17:00, wyciszmy się i pokażmy, że doceniamy wolność, za którą tysiące ludzi przelało krew.

Mieszkańców, którzy wyrażają chęć uczestniczenia w uroczystych obchodach, zapraszamy pod Pomnik Polski Walczącej na Rondzie AK w Legionowie. Punktualnie o godzinie 17 całe miasto Legionowo uczci 70 sekundami ciszy rocznicę Powstania Warszawskiego.

Grupa mediowa HOBBY również uczci pamięć poległych Powstańców. O godzinie 17 Radio Hobby oraz portal hobby.pl na 70 sekund zostaną wyłączone.

Opublikowano