Groził śmiercią za pożyczkę

39-letnia mieszkanka Legionowa pożyczyła od jednej z firm udzielających kredytów ponad 2 tysiące złotych. W celu wyegzekwowania długu zgłosił się do kobiety mężczyzna. Grożąc śmiercią próbował odzyskać należność. 34-letni Sławomira A. został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

W ubiegłą środę do Komendy Powiatowej Policji  w Legionowie zgłosiła się 39-letnia, kobieta która poinformowała, że od jednej z firm udzielających pożyczek pożyczyła pieniądze w kwocie ponad 2 tysiące złotych. Zatrzymany mężczyzna groził jej skręceniem karku. Jakby tego było mało, Sławomir A. nakłonił kobietę do wydania aktu notarialnego nieruchomości.

Legionowscy policjanci natychmiast podjęli odpowiednie działania. 34 – latek został zatrzymany. Mężczyzna był już karany za kradzieże i rozbój. Wielokrotnie też przebywał w zakładzie karnym oraz był poszukiwany przez organy ścigania.

Wczoraj policjanci doprowadzili 34-latka do Prokuratury Rejonowej w Legionowie gdzie usłyszał on zarzut z art. 191 par. 2 kk. Prokurator wobec niego zastosował policyjny dozór. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. kpplegionowo.policja.waw.pl

Opublikowano