Obchody 70. rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia w Legionowie świętowano 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Obchody zaczęły się już kilka minut po 9, a na ich oficjalną część przyszedł czas równo o godzinie 17.

Na placu wokół Ronda AK w Legionowie 0 godzinie W rozbrzmiały syreny, a mieszkańcy, samorządowcy i sami Powstańcy uczcili wydarzenia z ’44 roku 70 sekundami ciszy. Na ponad minutę zatrzymało się całe miasto. Także Radio Hobby oraz portal hobby.pl na ten czas były wyłączone. To były wyjątkowe obchody. Przede wszystkim ze względu na okrągłą rocznicę, ale również ze względu na niesamowite zaangażowanie ludzi.

DSC_01371 sierpnia 1944 roku Powstanie Warszawskie wybuchło w także Legionowie i jego okolicach, m.in: w Chotomowie. Legionowskie oddziały interweniowały na Pradze czy w Puszczy Kampinowskiej. Te wydarzenia uczczono poprzez zorganizowanie: Biegu Powstańca, gry miejskiej – Legionowo czasów wojny, a także wystawy w Muzeum Historycznym, zatytułowanej: Legionowscy Powstańcy. Obchody zakończyły się piknikiem w parku przed ratuszem miejskim. Tam odśpiewano pieśni powstańcze, ze specjalnie przygotowanych na tę okazję śpiewników.

Opublikowano