Alfa Romeo i 500 KM pod maską? Brzmi nieźle.

Zapowiedź produkcji pierwszego crossovera tego włoskiego producenta pojawiła się już w 2013 roku. Z najnowszych informacji wynika że jego topowa wersja będzie wyposażona w turbodoładowany silnik o mocy 500 KM.

Alfa Romeo przedstawiła koncept swojego pierwszego crossovera w 2003 roku na targach w Genewie. Alfa Romeo Kamal powstał na Fiatowskiej platformie Premium (używanej także przez modele 159, Spider, Brera). Kiedyś tylko koncept, a od niedawna realny, zapowiedziany projekt. Dodatkowo ucieszy przypomnienie informacji z początku roku, kiedy to producent ogłosił udział ekipy inżynierów z Ferrari przy rozwoju palety jednostek napędowych Alfy Romeo. Co prawda sama premiera crossovera miałaby mieć miejsce nie wcześniej niż w 2016 roku, jednak jeśli zapowiedzi o potężnym silniku okażą się prawdziwe, to nowa Alfa będzie poważną konkurencją dla Audi Q5, BMW X3, czy nawet Porsche Macan.

 

alfa_romeo_kamal_koncept
Alfa Romeo Kamal [koncept, Genewa 2003]

 

Powrót do pomysłu z 2003 roku to tylko zapowiedź bardziej terenowych planów Alfy, w ofercie miałby się pojawić również SUV który miałby konkurować m.in. z Volvo XC90. Możliwe że powstałby na platformie opracowanej z myślą o nowym Jeepie Cherokee, jednak nie można wykluczyć konstrukcji własnej Alfy Romeo.

Opublikowano