Cykl Akcji Charytatywnych w Legionowie.

O akcjach charytatywnych na terenie miasta słyszymy już od dawna, ale dopiero teraz przedsięwzięcie „Odkręcamy Legionowo” ma ruszyć ze zdwojoną siłą. Prezes fundacji „Nadzieja” ogłosił, że teraz będą zbierane zgłoszenia nie tylko od potrzebujących, ale także od osób zainteresowanych niesieniem pomocy innym. Dużym plusem akcji jest to, że wolontariuszem akcji może zostać każdy. Bo co za problem jest odłożyć zakrętkę na bok, zamiast wyrzucić ją razem z butelką do kosza?

Najważniejsze jest to, żeby mieszkańcy mieli świadomość jak wiele taki drobiazg może znaczyć. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę z tego, że te plastikowe nakrętki można wymieniać na pieniądze (obecnie możemy to przeliczyć na 1 zł za kilogram), które można później przeznaczyć na zakupy dla osób potrzebujących.
Jednak na zakrętach pomoc innym się najprawdopodobniej nie skończy. Organizatorzy akcji już planują dołączyć do tego między innymi koncerty. Dodatkowo nie chcą, aby takie cykle odbywały się wyłącznie w Legionowie, chcą poszerzyć tą działalność o takie miasta jak Jabłonna, Wieliszew czy Nieporęt, a docelowo wypromować ją na całą Polskę, tak aby jak najwięcej osób mogła się w to włączyć.
I my zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Odkręcamy Legionowo”. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonów 22 774 5080 i 22 784 05 15.

Opublikowano