Kolejny nietrzeźwy kierowca

Mimo apeli, które możemy usłyszeć prawie w każdych wiadomościach liczba pijanych kierowców nie maleje. Nawet informacje o licznych wypadkach nie stanowią dla nich żadnej przestrogi. Wczoraj 3.08 policjanci z Legionowa otrzymali wezwanie do kolizji, której sprawcą był kierowca motoroweru.

Młody mężczyzna jechał ulicą Konopnicką w Chotomowie. W pewnym momencie stracił równowagę, przez co wjechał motorowerem na ogrodzenie. Po przyjeździe drogówki zbadano mężczyznę, który miał we krwi 2,4 promila alkoholu. Sprawca a zarazem poszkodowany z licznymi obrażeniami został przewieziony do szpitala, po czym na pewno zostanie przesłuchany. 2 lata więzienia- tyle właśnie grozi 20-latkowi za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej.
Apelujemy do wszystkich kierowców, aby mieli na uwadze bezpieczeństwo swoje, a także innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy nie jesteśmy pewni, czy możemy usiąść za kierownicę zawsze można poprosić o sprawdzenie poziomu alkoholu we krwi alkomatem w najbliższej komendzie.

Opublikowano