Od 7 sierpnia utrudnienia na Ursusie i Tarchominie

W nocy z czwartku na piątek ponownie rozpoczyna się remont wiaduktu kolejowego przy ul. Cierlickiej na linii Warszawa – Skierniewice. Budowa torowiska tramwajowego na Tarchominie przeniesie się na wschodnią stronę skrzyżowania ulic Myśliborskiej i Światowida.

Remonty w Ursusie to część dużego pakietu inwestycyjnego związanego z modernizacją linii kolejowej z Warszawy do Łodzi. Po wiadukcie będą kursowały pociągi dalekobieżne. Remont potrwa do listopada. Objazd przewidziany jest ul. Traktorzystów do nowego wiaduktu w al. 4 Czerwca 1989 r. oraz ulicami Poczty Gdańskiej, Dzieci Warszawy i Tadeusza Kościuszki lub bezpośrednio do ul. Ryżowej.

Należy pamiętać, że zmiany będą dotyczyły także komunikacji miejskiej. Linie autobusowe 177, 187 i N85 zostaną skierowane na trasy objazdowe, natomiast trasy linii 401, 517 i N35 zostaną skrócone do stacji kolejowej w Ursusie. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-7 (Ursus-Niedźwiadek – Składkowskiego).

Utrudnienia na Tarchominie będą dotyczyły fragmentu od skrzyżowania z ul. Myśliborską do miejsca w którym nowo budowana ulica i torowisko łączą się z ul. Światowida. Zaś zostanie przywrócony do ruchu odcinek ulicy  Światowida pomiędzy ul. Ćmielowską a ul. Myśliborską. Ruch będzie się odbywał z wyznaczonym jednym pasem w każdym kierunku. Objazd do ul. Modlińskiej będzie poprowadzony przez ul. J. Mehoffera lub ul. płk. R. Kulińskiego. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia. Autobusy linii dziennych E-6, 101, 152, 186, 211, 509 i 518 oraz linii nocnych N01, N03, N13 i N63 zostaną skierowane na trasy objazdowe. Na trasy podstawowe wrócą natomiast autobusy linii 133 i 516.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.plwww.facebook.com/infoulice.

Opublikowano