Niespodzianka w Legionowie – Zagłębie pokonane

W sobotę KS Legionovia Legionowo podejmowała na Stadionie Miejskim Zagłębie Sosnowiec. Po porażce w pierwszej kolejce piłkarze byli bardzo mocno podrażnieni. Za wszelką cenę chcieli udowodnić, że ta drużyna to nie jest przypadkowa zbieranina zawodników z kraju i zagranicy.

Sztuka ta udał im się w 100%. Nie dość, że zdominowali spotkanie, to jeszcze doprowadzili do korzystnego dla nich wyniku. Zagłębie mimo dopingu swoich kibiców, a było ich sporo zarówno z Sosnowca jak i Warszaw (zgoda z kibicami Legii Warszawa), nie pokazało ani woli walki, ani chęci zwycięstwa. Przepraszał za to sam trener na pomeczowej konferencji.

Robert Pevnik krótko podsumował spotkanie: To był dobry mecz, zagraliśmy dobrze w obronie, świetnie taktycznie, zawodnicy zrobili wszystko to o czym mówiliśmy przed spotkaniem analizując mecze Zagłębia. Przypominam, że jest to nowa, młoda drużyna, która jeszcze musi nad sobą pracować, ale jesteśmy na dobrej drodze.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Legionovii, i był to minimalny wymiar kary dal zespołu z Sosnowca. Zdobywcą jedynego gola w tym spotkaniu był Lazar Pavić.

Na stadionie zagościł komplet kibiców, wszystkie bilety zostały sprzedane. Prawie 1000 osób obejrzało na żywo zwycięstwo Legionovii.

fot. Bartłomiej Bator

 

Opublikowano