Policja uratowała przed agresywnym psem

Policjanci z Wągrowca uratowali przed pogryzieniem kobietę oraz jej dwoje małych dzieci. Funkcjonariusze, wychodząc z budynku prokuratury, zauważyli dużego psa atakującego rodzinę spacerującą z labradorem. Natychmiast ruszyli jej z pomocą. Obezwładnili zwierzę, przytrzymując je do przyjazdu Straży Miejskiej.

 

Do zdarzenia doszło 5 sierpnia około godziny 14:00 w centrum Wągrowca. Po wyjściu z budynku prokuratury rejonowej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu zauważyli kobietę z dziećmi. Rodzina spacerowała z labradorem. Po chwili do kobiety podbiegł duży pies, przypominający wilczura. Początkowo pies zaczął atakować labradora. Kobieta chciała rozdzielić psy, po czym agresywny czworonóg skoczył i ją zaatakował.

Policjanci natychmiast rzucili się na pomoc. Funkcjonariusz chwycił agresywnego psa za szyję i odciągnął go od kobiety. Obezwładnionego psa przytrzymali aż do przyjazdu  Straży Miejskiej.

Jak się później okazało, ten sam pies pół godziny wcześniej pogryzł 64-letnią mieszkankę Wągrowca. Ta zaś spacerowała ze swoim jamnikiem. Agresywny pies zaczął szarpać jamnika za kark. Właścicielka zaczęła bronić swojego pupila i została pogryziona w rękę, a także udo. Kobieta z ranami została przewieziona do szpitala. Agresywnego psa przekazano Straży miejskiej. Bardzo szybko ustalono dane osobowe właściciela. Dostał mandat za niedopilnowanie zwierzęcia.

źródło: www.policja.pl

Opublikowano