Producenci narkotyków zatrzymani

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego i trzebnickiej komendy zabezpieczyli ponad 1400 krzewów konopi oraz ponad 15 kg. suszu. Ilość marihuany, jaką można by uzyskać z zabezpieczonych roślin, to około 150 kilogramów gotowego narkotyku o czarnorynkowej wartości blisko 2,5 miliona złotych. Policjanci zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn, wobec których zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące.

W toku śledztwa ustalono, że sprawcy prowadzili profesjonalną plantację konopi indyjskich, ukrytą w kompleksie leśnym. Miejsce to było ogrodzone i nieustannie pilnowane, by nikt postronny nie dostał się na teren uprawy.

Do zatrzymania podejrzanych i zlikwidowania uprawy doszło na terenie jednej z miejscowości powiatu trzebnickiego. Do policyjnego aresztu trafiło w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 28 i 31 lat. Zatrzymani nie ograniczali się wyłącznie do produkcji środków odurzających na zewnętrznej plantacji. Podczas przeszukania jednego z domów ujawniono ukryte pomieszczenie, przygotowane do wdrożenia produkcji marihuany metodą uprawy wewnętrznej. Do tego miejsca doprowadzony został prąd kradziony z energetycznej linii miejskiej.

W tej chwili prowadzone są działania mające wyjaśnić szczegóły zdarzenia. Podejrzani zostali zatrzymani w areszcie policyjnym na 3 miesiące.

 

Opublikowano