Święto Wojska Polskiego na warszawskich ulicach

W piątek, 15 sierpnia, Wojsko Polskie ma swoje święto. W tym dniu w Al. Ujazdowskich na uroczystej defiladzie żołnierze zaprezentują najnowsze uzbrojenie i wyposażenie. 

 

Maszerować będą m.in żołnierze z 6. Brygady Powietrznodesantowej, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich i 10. Brygady Kawalerii Pancernej. W tym roku swój udział zapowiedzieli także wojskowi z Kanady, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Będą też Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Wojska Polskiego, Orkiestra Wojskowa z Siedlec, a także Szwadron Kawalerii Wojska Polskiego. Ulicą przejedzie wojskowy sprzęt, który będzie można także obejrzeć z bliska na wystawie statycznej. Planowany jest także przelot samolotów.

Uroczystości spowodują zmiany w ruchu drogowym. Od poniedziałku, 11 sierpnia od godz. 21.00 do wtorku, 12 sierpnia do ok. godz. 7.00 zamknięte będą dla ruchu Al. Ujazdowskie i ul. Belwederska. Możliwy będzie przejazd na wprost ulicą Piękną oraz ciągiem ulic Spacerowa – J. Gagarina.

We wtorek, 12 sierpnia od godz. 3.00 do ok. godz. 12.00 zamknięta zostanie dla ruchu jezdnia zachodnia ul. Jana III Sobieskiego (w kierunku Wilanowa) od skrzyżowania z ulicami Dolną i Chełmską do ul. L. Idzikowskiego. Możliwy będzie przejazd na wprost w ulicami Chełmską i Dolną oraz skręt w lewo z ul. Jana III Sobieskiego w ul. Dolną i w prawo w ul. Chełmską. Dodatkowo, od godz. 5.00 do ok. godz. 6.00 dodatkowo nie będzie przejazdu przez skrzyżowanie ulic Belwederska, J. Gagarina, Spacerowa na wprost Spacerową i J. Gagarina.

Po zamknięciu dla ruchu Al. Ujazdowskich i ul. Belwederskiej na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy linii E-2, 116, 118, 119, 166, 180, 222, 501, 503, 519 i 522. W przypadku braku możliwości przejazdu przez skrzyżowanie Al. Ujazdowskich z ul. Piękną objazdem pojadą również linie 107, 118, 159 i 187. W piątek, 15 sierpnia do ok. godz. 15.00 wyłączone z ruchu będą Al. Ujazdowskie, Belwederska, Jana III Sobieskiego pomiędzy pl. Trzech Krzyży a ul. L. Idzikowskiego. Przez cały dzień zamknięte dla ruchu będą: ul. Myśliwiecka od ul. Łazienkowskiej do ul. Szwoleżerów oraz ul. Szwoleżerów od ul. Myśliwieckiej do ul. Czerniakowskiej.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych imprezami masowymi można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów
w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

fot. commons.wikimedia.org

Opublikowano