Wystawa psich portretów w Legionowie

Dnia 10 sierpnia mogliśmy oglądać wystawę psich portretów pod ratuszem w Legionowie. Skąd ta inicjatywa? To pomysł schroniska dla zwierząt w Nowym Dworze Mazowieckim.
Fundacja Braci Mniejszych, która zajmuje się schroniskiem dla bezdomnych czworonogów, istnieje od 3 grudnia 2010 roku. Opiekuje się ona pozostawionymi samym sobie zwierzętami i szuka jednocześnie dla nich nowych właścicieli, co nie jest łatwe. Aby pokazać mieszkańcom Legionowa zwierzaki i poinformować ich o istniejącej placówce wczoraj mieliśmy okazję podziwiać psie portrety w samym centrum Legionowa. Każdy mógł nabyć taką fotografię za 50 zł, pomagając w ten sposób schronisku.
To jedna z nielicznych inicjatyw, mających na celu pomoc bezdomnym zwierzakom. Inną jest na przykład akcja „Ogonki pomagają budować schronisko”, w której każdy może wziąć udział. Załóżmy, że mamy na koncie 638,50 zł, więc końcówkę 8,50 zł możemy przelać na konto fundacji wpisując w tytule „budowa schroniska”.
Oczywiście schronisko stara się promować adopcję psów, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Ale jeśli mimo to chcemy pomóc, możemy zostać wirtualnym opiekunem. Wpłacamy wtedy na konto fundacji 50 zł co miesiąc, a to jest wykorzystywane na potrzeby wybranego przez nas zwierzaka.

Opublikowano