książka lekarstwem na nudę i brak cierpliwości

Dawno dawno temu.. za górami, za lasami była sobie książka.. 6791569_czytanie-ksiazek-to-najpiekniejsza-zabawa-jaka-sobie-ludzkosc-wymyslilafot. http://summertime.flog.pl/wpis/6791569/czytanie-ksiazek-to-najpiekniejsza-zabawa-jaka-sobie-ludzkosc-wymyslila

a kto dziś o nich pamięta?

W dobie komputerów, smartfonów, tabletów ludzie zapomnieli o książkach. Bo po co czytać, jak można obejrzeć film? po co tracić czas na przekładanie kartek jak na ekranie będzie dużo szybciej i nie wymaga to od nas większego skupienia?

Idąc tym tropem powinniśmy zadać sobie następne  pytania: a kto będzie za nas myślał? kto nauczy nas wyobraźni? Bo oczywiście nie film w kinie, gdzie wszystko mamy podane na tacy, a jeśli nie kino i nie książka to kto?

Czytanie pobudza wyobraźnię, uczy nas empatii, lepiej wyrażać swoje myśli.

Istnieje teoria, że osoby które uległy takim mediom jak telewizja, często nie mają swojego zdania. Przyjmują postawę  tłumu, bo tak jest „łatwiej”, nie wymaga to od nich samodzielności.

Czytanie poprawia umiejętność wysławiania się. Poprzez czytanie rozwijamy swój zasób słów. Rozmowa z osobą oczytaną jest dużo bardziej interesująca niż z fanem telewizji, któremu dość „często brakuje słów”.

Dodatkowo książka to świetne lekarstwo na nudę. W chłodny wieczór można usiąść w fotelu, owinąć się kocykiem i zanurzyć się w świecie wyobraźni. Stworzyć swoją własną interpretację książki, bo przecież każdy z nas zupełnie inaczej postrzega świat.

Ponieważ czytając, przetwarzamy informacje w podświadomości to proces ten jest dużo wolniejszy niż jak przy oglądaniu telewizji. W ten sposób uczymy się cierpliwości i skupienia.

Książka dla naszego rozwoju jest bardzo istotnym elementem. Pamiętajmy o tym. Relaks można znaleźć nie tylko w pilocie do telewizora, ale również w bibliotece, księgarni. Bądźmy społeczeństwem oczytanym i z wyobraźnią.

Na zdrowie!

Paula E. Siedlecka

Opublikowano