Ukradł samochód z Czech

Policjanci z komendy w Pruszkowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu pochodzącego z Czech. Wszystko odbyło się przy współpracy funkcjonariuszy z Polski i Czech. Do podobnych zdarzeń doszło już dwa razy.

Na początku sierpnia policja w Pruszkowie otrzymała informację, że w kierunku Warszawy jedzie toyota, która najprawdopodobniej została skradziona w Pradze. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli działania. Najpierw prowadzono obserwację, po czym został zatrzymany w Jankach. Zdecydowane i stanowcze działania policjantów nie pozwoliły na ucieczkę.

System policyjny potwierdził informację, że samochód o wartości niemal 80 tysięcy złotych pochodzi z terenu Czech. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokąd jechał nim 34-letni obywatel Litwy. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił sądowi na zastosowanie wobec zatrzymanego tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W wyniku pracy policji w tym roku odzyskano już dwa land rovery oraz jedno bmw, które zostały skradzione w podobny sposób.

Opublikowano