ATP Cincinnati już bez Janowicza

Jerzy Janowicz przegrał 5:7, 1:6 z Julienem Benneteau w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati i tym samym zakończył rywalizację na kortach Lindner Family Tennis Center.

To było czwarte starcie Polaka i Francuza w karierze. Do tej pory grali przeciwko sobie w 2013 roku w Marsylii i Montrealu, a także w roku bieżącym w Rotterdamie. Wszystkie pojedynki zakończyły się zwycięstwem najlepszego polskiego singlisty. Dlatego też, mimo że to Benneteau jest notowany wyżej w rankingu ATP, to Jerzy Janowicz mógł czuć się faworytem czwartkowego spotkania w Cincinnati.

Tak się jednak nie stało. Zbyt duża liczba błędów własnych, zwłaszcza popełnianych w kluczowych momentach, sprawiła, że w końcówce pierwszego seta zwycięstwo w nim wymknęło się Polakowi. Benneteau zaś utrzymał się na fali i w drugim secie nie dał szans Polakowi, który wygrał zaledwie jednego gema.

W Cincy nie powiodło się również Novakowi Djokoviciowi, który musiał uznać wyższość świetnie dysponowanego Tommy’ego Robredo.

Jedynym Polakiem, jaki pozostał w grze turnieju W&S Cincinnati jest deblista Marcin Matkowski. Wraz  Robertem Lindstedtem pokonali Ivana Dodiga i Marcelo Melo 6:2, 6:4.