Plantacja marihuany

Policjanci z powiatu lubańskiego zabezpieczyli prawie 30 krzewów i ponad 350 porcji środków odurzających. Plantacja znajdowała się w budynku mieszkalnym, przy użyciu odpowiednich sprzętów. 

Funkcjonariusze z Lubania dostali informację o miejscu, w którym mogą znajdować się narkotyki. W budynku mieszkalnym na terenie miejscowości powiatu policjanci ujawnili „domową” uprawę marihuany.

Znajdowały się tam urządzenia służące do odpowiedniej pielęgnacji roślin m.in. specjalne oświetlenie, wentylatory, a także środki chemiczne. Łącznie było to: 11 dojrzałych krzaków konopi oraz 18 sadzonek w różnych fazach wzrostu. W trakcie przeszukania znaleziono marihuanę w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 350 porcji  tego narkotyku przeznaczonych do handlu

Zatrzymano jedną osobę. Policjanci wyjaśniają okoliczności powstania plantacji oraz przeznaczenie znalezionych narkotyków. Uprawa konopi poddana jest karze 3 lat więzienia. Natomiast w przypadku masowej produkcji jest to aż 8 lat więzienia. Posiadanie to kara od 3 lat do 8 lat (w przypadku dużych ilości) pozbawienia wolności.

Opublikowano