Pechowy początek Polaków w Memoriale Wagnera

polska siatkówka

Reprezentacja Polski uległa Bułgarii po tie-breaku w pierwszym dniu rozgrywanego w Krakowie Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. To jednak niejedyna zł informacja z obozu polskich siatkarzy…XII edycja turnieju poświęconego pamięci wybitnego trenera, Huberta Jerzego Wagnera, rozpoczęła się w sobotę w Krakowie meczem Rosja – Chiny. Sborna w trzech setach pokonała rywali (26:24, 25:21, 25:17). – Naszym głównym celem było poznać azjatycki styl siatkówki – przyznał po spotkaniu kapitan rosyjskiej reprezentacji, Siergiej Makarow.

Po oficjalnym otwarciu Memoriału na parkiecie pojawili się Polacy i Bułgarzy. Podopieczni Stephane’a Antigi dobrze weszli w spotkanie (25:20), jednak przeciwnicy nie zamierzali składać broni. Do dramatu doszło w trzecim secie, kiedy to Mariusz Wlazły niefortunnie wylądował po ataku i doznał kontuzji stawu skokowego. To bardzo zła wiadomość zważywszy na rozpoczynające się mistrzostwa świata za dwa tygodnie. – Za wcześnie mówić, na ile to groźne. Zobaczymy w niedzielę, musimy czekać – przyznał francuski szkoleniowiec.

Polacy feralną partię przegrali po grze na przewagi (27:29), ale potrafili się podnieść i doprowadzić do tie-breaka, gdzie o dwie piłki lepsi okazali się Bułgarzy. W spotkaniu popełniono również mnóstwo błędów, które przekładały się momentami na jakość widowiska.

Wyniki I dnia Memoriału Wagnera

Rosja – Chiny 3:0 (26:24, 25:21, 25:17)

Polska – Bułgaria 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15)

Opublikowano