Pobili za papierosa

Policjanci z Bielan ujęli dwóch podejrzanych o pobicie starszych mężczyzn. Nie spodobało im się to, że jeden z pokrzywdzonych poprosił ich znajomą o papierosa. Przechodnie wezwali policję. Mundurowi zatrzymali Sławomira W. i Tadeusza J.

Mundurowi z Bielan zostali wezwani na interwencję na ulicę Nerudy. Według relacji świadków dwaj mężczyźni bili innych siedzących na ławce. Okazało się, że spotkali się wieczorem i około godziny 1:00 jeden odprowadzał drugiego do domu. W trakcie powrotu usiedli na ławce i poprosili o papierosa grupę osób przechodzących obok ławki. Takie zachowanie nie spodobało się 41-letniemu Sławomirowi W. i 46-letniemu Tadeuszowi J.

Najpierw doszło do ostrej wymiany zdań, a później do rękoczynów. Na szczęście w porę zareagowali przypadkowi świadkowie, którzy na miejsce wezwali policję i pogotowie. Jeden z pokrzywdzonych trafił do szpitala, a Sławomir W. i Tadeusz J. do policyjnego aresztu. 41-latek miał ponad 2,5 promila, a 46-latek prawie 1,5 promila. Po wytrzeźwieniu obaj usłyszeli zarzuty za pobicie. Za ten czyn grozi im do 3 lat więzienia.

Opublikowano