Drugi dzień turnieju w Starych Jabłonkach

Drugi dzień zmagań siatkarzy na piaszczystym boisku w Startych Jabłonkach zakończony.

W turnieju głównym kobiet rozpoczęliśmy od porażki. Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg musiały uznać wyższość Brazylijek Antonelli/Juliana. Następna para, Karolina Baran i Jagoda Gruszczyńska w pierwszym starciu grupy G zmierzyły się z Rosjankami Alexandra Moiseeva i Ewgeniya Ukolova i też przegrały swoje spotkanie. Gdy wydawało się, że przysłowie „do trzech razy sztuka” powinno odzwierciedlić boiskowe wydarzenie, Monika Brzostek i Kinga Kołosińska przegrały z argentyńskim duetem Ana Gallay i Georgina Klug.

W drugiej rundzie liczyliśmy na poprawę. Niestety pierwsze spotkanie to kolejna porażka. Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek przegrały w dwóch setach z Włoszkami Menegatti/Orsi Toth. Kolejne spotkanie to również przegrana naszego zespołu. Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran przegrały z Kanadyjkami Humana-Paredes/Pischke. Dopiero szóste starcie, naszych reprezentantek , tego dnia, przyniosło upragnione zwycięstwo. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska odniosły zwycięstwo nad duetem z Niemiec Bieneck/Großner.

W turnieju mężczyzn świetnie w kwalifikacjach zagrał duet Michał Bryl i Kacper Kujawiak. Polska para rozegrała dziś dwa spotkania w rundach eliminacyjnych. Pokonała w nich parę Kovatsch/Kissling oraz Kotsilianos/Zoupanis.

/PZPS/

Opublikowano