„Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”

Od początku czerwca pomysłodawcy akcji starają się jeszcze bardziej promować ten przekaz na terenie całej Polski. Policja podczas działań prewencyjnych daje naklejki z tym hasłem kierowcom i zachęca do umieszczania ich na szybach swoich pojazdów.

 

Wielu kierowców dalej nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie niebezpieczeństwo stwarzają zasiadając za kierownicą pod wpływem alkoholu. Niektórzy myślą, że mała ilość nic nie zmienia, podczas gdy zdolności psychomotoryczne mogą zostać zaburzone, a wtedy już nietrudno o wypadek. Dodatkowo dużo kierowców nie wie po jakim czasie schodzi alkohol z ich organizmu i już po kilku godzinach snu po wcześniejszym spożyciu takiego napoju wsiada do samochodu w przekonaniu, że już wytrzeźwieli.

W akcje angażuje się coraz więcej osób. W tym momencie do kampanii przyłączyły się między innymi takie podmioty jak Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego czy projekt edukacyjny Świadomy Kierowca.

My również apelujemy o bezpieczną jazdę. Miejmy na uwadze bezpieczeństwo swoje, ale i innych uczestników ruchu. Jeśli nie mamy pewności czy w naszym organiźmie nie ma już alkoholu zawsze można udać się do najbliższego komisariatu i to zweryfikować.

 

 

 

Opublikowano