Memoriał Stanisława Królaka

W niedzielę, 24 sierpnia, kolarski hit – Memoriał Stanisława Królaka. Przed rywalizacją zawodowców o tytuł mistrza Polski i „Pompkę Królaka” zostaną rozegrane wyścigi amatorów na rowerach górskich oraz szosowych. Start i meta zawodów zlokalizowane zostały na Krakowskim Przedmieściu.

Na Starym Mieście na fanów będzie czekać  kolorowe Miasteczko Poland Bike. Mapę trasy można zobaczyć TUTAJ.

W tym roku Memoriał Stanisława Królaka będzie miał rangę finału I Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Rywalizacja odbywać się będzie w kilku kategoriach wiekowych. W zmaganiach udział wezmą zarówno dzieci, amatorzy, jak i kolarze kategorii masters  i elita zawodowców. Zwycięzcą wyścigu i zdobywcą prestiżowej „Pompki Królaka” zostanie zawodnik, który uzbiera najwięcej punktów w całym wyścigu. Dodatkowo kolarze na premiach górskich przy ul. Bednarskiej powalczą o „Kostkę Bednarskiej”. Szczegółowy program minutowy imprezy dostępny jest TUTAJ.

W wyścigach amatorów uczestnikiem może być każdy. Wystarczy, że najpóźniej na pół godziny przed startem odpowiedniej kategorii, wypełni swoje zgłoszenie w Biurze Zawodów. Biuro zlokalizowane przy ulicy Tokarzewskiego-Karaszewicza w pobliżu Hotelu Europejskiego, będzie czynne w sobotę, 23 sierpnia, w godz. 12.00 – 20.00 oraz niedzielę, 24 sierpnia, w godz. 8.00 – 18.00.

Zawody objęte są honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

/UM Warszawa/

Opublikowano