W Starych Jabłonkach gramy w kratkę

W FIVB Bach Volleyball World Tour SK Bank Mazury 2014 wystartował turniej główny siatkarzy.

Kolejny dzień zmagań rozpoczęliśmy od zwycięstwa, które okupione było bardzo dużym wysiłkiem. Spotkanie Kądzioła/Szałankiewicz z Marcio Araujo/Ricardo rozstrzygnął dopiero tie-break. W kolejnym spotkaniu, duet Łosiak/Kantor pokonał parę Gibb/Patterson. Natomiast para Maciej Kosiak i Maciej Rudol – również odniosła dziś zwycięstwo. W swojej potyczce pokonali duet Alison/Bruno. Porażkę ponieśli natomiast Bryl i Kujawiak. Duet musiała uznać wyższość jednej z najlepszych obecnie par na świecie – Rosenthal/Dalhausser.

W turnieju kobiet Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran rozegrały swoje ostatnie spotkanie w grupie G i poniosły trzecią porażkę. To oznacza, że pożegnały się już z turniejem. Ich rywalkami była para Borger/Büthe. W drugim starciu Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zmierzyły się z Brazylijkami Lima/Fernanda. Tu również nasza ekipa musiał uznać wyższość pary z Południowej Ameryki. W ostatnim swoim pojedynku nie najlepiej spisały się również Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek, przegrały swoje starcie  z parą Goricanec/Hüberli.

Druga runda spotkań grupowych ruszyła po godzinie 14:00. Na piaszczyste boisko pierwsi wyszli Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz i to oni wlali w serca kibiców nadziej na coraz lepszą postawę naszych zawodników. Swoje spotkanie z parą Fuchs/Kaczmarek wygrali w tie-breaku. Bartosz Łosiak i Piotr Kantor przegrali spotkanie z duetem z Łotwy – Samoilovs/Smedins. To oni rozpoczęli kolejną złą passę. Do końca dnia nasze ekipy nie wygrały już żadnego spotkania. Para Bryl/Kujawiak przegrała z duetem Böckermann/Urbatzka. Kosiak i Rudol walczyli, choć bez rezultatu, z ekipą Gabathuler/Gerson. Na koniec dnia Fijałek i Prudel musieli uznać wyższość Dopplera i Horsta.

Jutro kolejny dzień zmagań na plaży w Starych Jabłonka.

/PZPS/

 

Opublikowano