AZS Politechnika Warszawska trenuje przed sezonem

Stołeczni Inżynierowie przeszli badania medyczne i rozpoczęli przygotowania przed sezonem 2014/15.
Siódma drużyna minionych rozgrywek przeszła poważne roszady podczas przerwy międzysezonowej. Szeregi AZS Politechniki Warszawskiej opuścili obydwaj rozgrywający: Juraj Zatko przeszedł do AZS Olsztyn, a Maciej Stępień zakończył karierę sportową. Z klubu odeszli również Maciej Pawliński, Marcin Nowak, Paweł Adamajtis, Adrian Gontariu, Michał Potera i Dawid Gunia. Ponadto na zmianę barw zdecydował się II trener AZS PW, Przemysław Michalczyk, który przeszedł do I-ligowej drużyny ze Szczecina.

Włodarze AZS Politechniki Warszawskiej znaleźli już asystenta dla pierwszego szkoleniowca, Jakuba Bednaruka. Został nim Konrad Cop, który do tej pory pracował m.in. z młodzieżą w MOS Wola Warszawa. – Bardzo się cieszę z otrzymanej szansy – przyznał na łamach oficjalnej strony klubowej, azspw.com.

Inżynierowie pomyśleli o uzupełnieniu kadry – oczywiście na miarę swoich możliwości. I tak w biało-zielonych trykotach od przyszłego sezonu występować będą Jakub Radomski, Waldemar Świrydowicz, Bartłomiej Lemański, Paweł Halaba, Aleksander Śliwka, Patryk Strzeżek, Krzysztof Bieńkowski i Paweł Mikołajczak.

Część spośród nich zadebiutuje na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej, a dla Radomskiego, Świrydowicza i Mikołajczaka jest to powrót „na stare śmieci”.

Opublikowano