Nowa postać w świecie Harry’ego Pottera

Chociaż J.K. Rowling zamknęła sagę o Harrym Potterze w siedmiu tomach, wciąż powraca do czarodziejskiego świata. Tym razem za sprawą opowiadań. Autorka do świata bohaterskiego czarodzieja wprowadziła nową postać!
Joanne Kathleen Rowling zasłynęła serią książek o Harrym Potterze walczącym z Sami-Wiecie-Kim. Cykl przyniósł jej ogromną popularność, a wokół HP wytworzył się pewnego rodzaju kult. Mimo że od wydania ostatniego tomu upłynęło już kilka lat (podobnie jak od ekranizacji), Brytyjka postanowiła wprowadzić do świata Harry’ego Pottera nową postać.

Jest nią Celestyna Warbeck, śpiewająca czarodziejka, ulubiona piosenkarka Molly Weasley, matki Rona. Jej losy opisane zostały w opowiadaniu zamieszczonym przez J.K. Rowling na stronie pottermore.com. Dostęp do tego oraz innych opowiadań może mieć każdy, kto założy konto i zagra w grę dającą dostęp do nowych treści. Strona prowadzona jest w języku angielskim, ale dostępne są jej tłumaczenia na niemiecki, hiszpański, francuski, włoski i chiński.

Ujawnienie przez J.K Rowling informacji o nowym charakterze w świecie Harry’ego Pottera wywołało lawinę spekulacji, jakoby brytyjska autorka przygotowywała sobie grunt pod ósmą część przygód czarodzieja ze Szkoły Magii w Hogwarcie. Fani są jednak podzieleni w tej kwestii, albowiem część z nich uważa zakończenie siódmego tomu za wystarczające, chociaż nie brakuje głosów „za” kontynuacją historii o chłopaku z blizną w kształcie błyskawicy na czole.

Opublikowano