Red Bull najlepszy w Belgii

Grand Prix Belgii zakończyło się dość niespodziewanie. Na najwyższym stopniu podium stanął w niedziele Daniel Riccciardo. Kierowca Red Bulla znakomicie wykorzystał problemy Mercedesa i po raz trzeci w tym sezonie wywalczył najwyższy stopień podium dla Siebie i swojego zespołu. Drugi na mecie zameldował się Nico Rosberg, który wyścig zaczynałz pole position. Trzeci w Belgii był Valtteri Bottas z Williamsa.

Na szczęście dla kierowców i samych kibiców, pogoda nie rozdawała kart w tym wyścigu. Deszczowe kwalifikacje poszły w niepamięć a rywalizacja o punkty odbyła się na suchym torze. Na nieszczęście dla Mercedesa ten wyścig okazał się „bratobójczym pojedynkiem”. Na jednym z okrążeń doszło do kontaktu bolidów Rosberga i Hamiltona, w wyniku czego w pojedzie Lewisa rozszczelniła się opona. Ten incydent spowodował spadek Hamiltona na 19. pozycję. Mimo, iż po wyeliminowaniu usterki, kontynuował on walkę, zespół, na 5 okrążeń przed końcem zawodów, podjął decyzję o wycofaniu zawodnika z dalszej rywalizacji.

Już kiedyś obserwowaliśmy tak zacięte pojedynki w zespole Red Bull’a. Czy tym razem team będzie starał się wpłynąć na zachowania swoich kierowców. Przekonamy się o tym podczas następnego Grand Prix.

/F1.com/

 

Opublikowano