Przed Stadionem Narodowym powiewają flagi MŚ w siatkówce

Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn Polska 2014.
Otwarcie imprezy będzie miało miejsce na Stadionie Narodowym, gdzie od poniedziałku powiewają oficjalne flagi MŚ 2014. W sobotę, 30 sierpnia, władze międzynarodowej i polskiej siatkówki dokonają oficjalnego rozpoczęcia światowego czempionatu, a następnie na specjalnie wybudowane boisko wyjdą reprezentacje Polski i Serbii, czym zainaugurują sportowe zmagania.

W poniedziałek, 25 sierpnia, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyła się konferencja prasowa poświęcona mistrzostwom świata. –  Byłem dziś na Stadionie Narodowym, rosną trybuny i już teraz czuje się tam atmosferę wielkiej imprezy – przyznał prezes PZPS, Mirosław Przedpełski.

Ceremonia otwarcia i mecz Polska – Serbia jest dla nas ogromnym wyzwaniem – dodał.

Rozegranie meczu siatkówki na Stadionie Narodowym jest projektem innowacyjnym. Pomysł cieszył tak dużym zainteresowaniem, że wszystkie bilety dostępne w powszechnej sprzedaży, zostały szybko wyprzedane.

Mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn rozpoczną się 30 sierpnia, a zakończą 21 września. Miastami-gospodarzami są Warszawa, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Kraków, Łódź oraz Bydgoszcz.

Trofeum sprzed czterech lat będą bronić Brazylijczycy. Polacy zostali wówczas sklasyfikowani na miejscach 13-18.

Cytat za: pzps.pl.

Opublikowano