Piknik ekologiczny na koniec wakacji

W najbliższą niedzielę, 31 sierpnia o godz. 11.30, na placu Zamkowym rozpocznie się VII edycja Pikniku z Klimatem. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: „Klimatyczna Podróż z Warszawy do Paryża przez Limę”, nawiązuje ono do szczytów klimatycznych odbywających się w tych miastach. To będzie dzień z ekologią.

Tegoroczna edycja pikniku to liczne quizy i rodzinne konkursy z nagrodami, warsztaty ekologiczne i plastyczne z odpadów i surowców wtórnych oraz wielkoformatowe gry dla najmłodszych. Wszyscy szczególnie zainteresowani tematami związanymi ze środowiskiem będą mogli porozmawiać z ekologami i badaczami przyrody. Z przyjemnością udzielą wszelkich informacji o zagadnieniach poruszanych podczas pikniku.
– Serdecznie zapraszam wszystkich warszawiaków na kolejną – już VII edycję Pikniku z Klimatem. To świetna okazja, żeby w przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat ekologii i przyczynić się do ochrony środowiska. Ekologiczne pikniki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością zarówno pośród małych, jak dorosłych mieszkańców stolicy. – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.
fot. www.um.warszawa.pl

 

Opublikowano