Radwańska odpadła z US Open!

Po szybkim zwycięstwie na inaugurację zmagań w US Open, nadszedł czas na równie szybkie pożegnanie z rozgrywkami dla Agnieszki Radwańskiej.
Agnieszka Radwańska po raz drugi mierzyła się z Shuai Peng w ramach US Open. Pierwszy raz tenisistki spotkały się na kortach Flushing Meadows w 2010 roku. Wtedy triumfowała Chinka.

Najlepsza polska singlistka i tym razem nie potrafiła sprostać starsze o 3 lata rywalce. Krakowianka przegrała 3:6, 4:6.

Radwańska miała siedem break pointów, z czego wykorzystała zaledwie jeden, słabiej prezentowała się także w grze na siatce. Polka słabiej uderzała w piłkę od Peng zarówno przy pierwszym, jak i drugim serwisie.

Isia nie ma szczęścia do US Open. W ubiegłym roku doszła do czwartej rundy, podobnie jak przed dwoma laty. Znacznie lepiej powiodło jej się w grze deblowej amerykańskiej składowej Wielkiego Szlema: w 2011 roku dotarła do półfinału.

Agnieszka Radwańska była ostatnią Polką w grze tegorocznej edycji US Open. Na I rundzie swój udział w turnieju zakończyły Paula Kania i Katarzyna Piter.

Opublikowano