Bijemy rekord – szukamy chętnych

W sobotę, 30 sierpnia, na błoniach Stadionu Narodowego, podjęta zostanie próba pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób jednocześnie odbijających piłkę w jednym miejscu i czasie. Na uczestników tego wydarzenia, poza sportowym wyzwaniem, czekają gwiazdy sportu, które poprowadzą rozgrzewkę, a także wezmą udział w rekordowej próbie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz piłkę siatkową. Liczba uczestników jest ograniczona.

Harmonogram wydarzenia:
godz. 11.00 – początek rejestracji uczestników próby bicia rekordu
godz. 12.30 – spotkanie z gwiazdami sportu
godz. 13.00 – rozgrzewka z gwiazdami sportu
godz. 13.30 – próba bicia rekordu Guinnessa

Na próbę bicia rekordu zapraszają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Lotto Milion Marzeń oraz miasto stołeczne Warszawa.

Młodzi fani siatkówki mają szansę włączyć się w Mistrzostwa jakie rozgrywane będą w Polce, biorąc udział w turnieju Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Warszawa 2014. Rozgrywki przeprowadzone zostaną wśród dzieci i młodzieży w wieku 13-16 lat oraz młodszych (roczniki 1999 i młodsi). Turniej przeprowadzony zostanie w piątek i sobotę, 29-30 sierpnia, przed Stadionem Narodowym – brama nr 10. Aby wziąć udział w zawodach wystarczy do czwartku, 28 sierpnia, do godziny 20:00 zarejestrować swoją drużynę – formularz dostępny tutaj.

Harmonogram zawodów:
29 sierpnia (piątek)
godz. 12.00 – 13.00 – weryfikacja i odprawa techniczna, rozdanie sprzętu drużynom,
godz. 13.00 – 18.00 – rozgrywki.

30 sierpnia (sobota)
godz. 8.30 – ciąg dalszy rozgrywek – ćwierćfinały,
godz. 12.00 – zakończenie rozgrywek.

Do udziału w turnieju zachęcają Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Polska Siatkówka, Kinder Sport, AZS Środowisko Warszawa oraz miasto stołeczne Warszawa.

 

/UM Warszawa/

Opublikowano