Trenerski dwugłos po meczu Legia – Aktobe

Wypowiedzi Władimira Gazzajewa i Henninga Berga po meczu Legia Warszawa – FK Aktobe.
Władimir Gazzajew: Gratuluję Legii. Niestety, nie udało nam się. Wiemy, że zagraliśmy przeciwko silnej drużynie i dobrym zawodnikom. Zespół Legii zasłużenie awansował. Chcieliśmy zagrać w fazie grupowej Ligi Europy, ale dzisiejszy mecz pokazał, że musimy poprawić naszą grę w wielu elementach, co przyznaję ze smutkiem. Przed nami wiele pracy, aby w przyszłości awans był możliwy.

Henning Berg: Jestem bardzo zadowolony z wygranej, ale także z tego, że odnotowaliśmy pięć zwycięstw w rzędu w europejskich pucharach. Piłkarze pokazali charakter. To nie jest takie proste, kiedy marzysz o Lidze Mistrzów, masz na to szansę, a następnie jest ci to odebrane. Swoją grą udowodnili, że powinni się zakwalifikować. Jestem bardzo dumny z piłkarzy, bo w niedzielę graliśmy jedną „11”, a dzisiaj inną „11” i oba spotkania wyszły bardzo dobrze.

Nie myślałem jeszcze o tym. Koncentrowałem się tylko na Aktobe i awansie. Teraz nie wiem, spodziewałem się zwycięstwa Interu, ale nie wiem jak im poszło, chciałbym trafić na Tottenham. Możemy się rozwijać i kontynuować dobrą passę, a także dobrą grę w Lidze Europy. Będzie trudniej, bo trafimy na trudnych przeciwników. Mamy młodych zawodników, ale też bardzo doświadczonych, to będzie dla wszystkich świetna okazja do zdobycia kolejnych doświadczeń.

Nie wygramy niczego bez dobrych zawodników. Oni mają umiejętności, talent, mentalność. Zmieniliśmy wiele rzeczy w grze, ale przede wszystkim piłkarze wiedzą, czego chcą.

Opublikowano