Festiwal Jazzowy na Starówce

W sobotę, 30 sierpnia odbył się finał Jubileuszowej, XX edycji Międzynarodowego Plenerowego Festiwalu Jazz na Starówce. Festiwal jest wizytówką artystyczną stolicy oraz atrakcją turystyczną dla melomanów, jazz fanów, turystów z Polski i zagranicy, jednym z najpopularniejszych i największych – pod względem publiczności, festiwali jazzowych w kraju.

 
Wśród tegorocznych gwiazd festiwalu wystąpili miedzy innymi: Jacky Terrasson Trio, Joey Calderazzo Trio, Bill Evans & Mike Stern Band, Roy Hargrove Quintet.
 
W finale zaś, na jedynym koncercie w Polsce wystąpił Tord Gustavsen Quartet. Norweska gwiazda wytwórni ECM, to jeden z najbardziej kreatywnych i nowatorskich pianistów, którego dokonania muzyczne spotykają się z aplauzem krytyków na całym świecie. Należy do najciekawszych osobowości muzycznych europejskiej sceny jazzowej. Od kilku lat wywiera wpływ na dzisiejszą scenę muzyczną.
 
Festiwal objęty został honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.
fot. ebull.pl

 

Opublikowano