Mały chłopiec, który skruszył „Serce lwa”

Od 11 września w polskich kinach pojawi się film , który z miejsca zdobywa serce każdego, kto go zobaczy. Chodzi o fińskie „Serce lwa”, którego bohaterem jest mały chłopiec z burzą kasztanowych loków. Obraz okazał się wielkim przebojem fińskich kin, pobijając takie filmy jak „Grawitacja” i „Thor: mroczny świat”.

„Serce lwa” to poruszająca historia o przekraczaniu uprzedzeń na tle rasowym i klasowym w przewrotny i prowokacyjny sposób wyreżyserowana przez jednego z najbardziej utytułowanych fińskich reżyserów – Dome Karukoskiego. W 2013 roku Karukoski został uznany przez Variety za jedno z ciekawszych nazwisk roku – „Directors to Watch”. „Serce lwa” to jego piąty film w dorobku.

auro 3

Bohaterem „Serca lwa” jest Teppo, który świeżo po wyjściu z więzienia stara się rozpocząć życie na nowo. Ale mając wytatuowaną swastykę i nazistowskiego lwa na ramieniu i przyjaciół skinheadów, którzy nie opuszczają go na krok, zatrzaskują się przed nim każde drzwi. Pewnego razu w kawiarni, poznaje piękną blondynkę, Sari, z którą rozpoczyna ekscytujący związek. Gdy para postanawia zamieszkać razem, z wakacji wraca syn Sari z poprzedniego związku z czarnoskórym mężczyzną – Rhamu. Pojawienie się chłopca wywraca do góry życie Teppo, który nie dość, że musi sprawdzić się w roli ojca, to także stanąć w obronie chłopca, prześladowanego w szkole przez kolegów. . Sytuację komplikuje pojawienie się fanatycznego skinheada – brata Teppo.

aur1

W roli Teppo zobaczymy znanego z filmu „Powiem ci wszystko” Petera Franzena.

https://www.youtube.com/watch?v=SGWo_Jj9oJk

Opublikowano