Zmiana ruchu na Targowej od 4 do 8 września

Przebudowa skrzyżowania ul. Targowej z Ząbkowską oraz remont przejazdu kolejowego w Radości spowodują zmiany w ruchu drogowym.

 

Na ul. Targowej Tramwaje Warszawskie modernizują torowisko tramwajowe pomiędzy ul. Kijowską a Białostocką. Dlatego też w czwartek, 4 września ok. godz. 20.00 zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ul. Targowej z ulicami: ks. I. Kłopotowskiego, S. Okrzei i Ząbkowską. Obydwie jezdnie ul. Targowej będą zawężone o jeden pas ruchu (przy torowisku tramwajowym). Zamknięty zostanie także bezpośredni przejazd przez ul. Targową z ul. S. Okrzei w ul. Ząbkowską. Kierowcy, którzy chcą jechać w tej relacji, będą korzystali z tymczasowego przejazdu przecinającego ul. Targową na wysokości przystanków tramwajowych przy Bazarze Różyckiego. Wyłączony z ruchu będzie również skręt z ul. Targowej w lewo w ul. ks. I. Kłopotowskiego. Dla tej relacji powstanie tymczasowy objazd z zawrotką przed placem budowy II linii metra (przed ul. Białostocką).

W weekend, od piątku, 5 września od godz. 22.00 do poniedziałku, 8 września do godz. 4.00 zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez tory kolejowe w ciągu ulic Izbickiej i Panny Wodnej. Utrudnienia związane są z remontem przejazdu. Kierowcy będą musieli korzystać z przejazdów na wysokości ulic Przewodowej i Drozdowej (przy stacji PKP Miedzeszyn) lub na wysokości ulic Bysławskiej i Walcowniczej (przy stacji PKP Falenica). Z tego powodu swoje trasy zmienią autobusy linii 161 i 213. Autobusy linii 161 pojadą ulicą Zasadową i Panny Wodnej a linii 216 zostaną skierowane na trasę Mrówcza – Panny Wodnej – Patriotów (jezdnia zachodnia) – Bysławska i dalej swoją trasą podstawową do pętli BŁOTA. Ponadto w dniach 6-7 września uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z13, która będzie kursować na następującej trasie: PKP RADOŚĆ (przystanek 06 „dla wsiadających”) – Izbicka – Kwitnącej Akacji – Cygańska – zawrotka na pętli ZBÓJNA GÓRA – Cygańska – Kwitnącej Akacji – Izbicka – Zagórzańska – Techniczna – Hiacyntowa – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – zawrotka na rondzie na skrzyżowaniu ulic Walcownicza/Patriotów – PKP FALENICA.

 

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie www.ztm.waw.pl.

Źródło: materiały prasowe

Opublikowano