Filmowe (ob)sesje w kinie Praha

Kino Praha i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej rozpoczynają spotkania z filmem psychologicznym w ramach nowego cyklu pt. „Filmowe (ob)sesje”. Seanse będą odbywać się raz w miesiącu w Kinie Praha. Po każdej projekcji widzowie spotkają się z ekspertami z SWPS – psychologami i kulturoznawcami, z którymi będą mogli dyskutować o złożonych problemach poruszanych w filmach. Na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się już 23 września, pokażemy kultowy film Stanleya Kubricka pt. „Lśnienie”.
„Filmowe (ob)sesje” to cykl spotkań, podczas których w wybrany wtorek każdego miesiąca zaprezentowane zostaną filmy o tematyce psychologicznej. Celem projektu jest przybliżenie widzom problemów i zaburzeń natury psychologicznej oraz obalenie mitów i stereotypów z nimi związanych. Podczas dyskusji eksperci z SWPS będą starali się przeanalizować postępowania osób zmagających się z zaburzeniami psychicznymi, uzależnieniami oraz trudnymi relacjami w rodzinie. Podczas cyklu, filmowa fikcja będzie platformą do rozmowy na wiele społecznie ważnych tematów, na które nie zawsze jest czas w codziennych rozmowach wśród przyjaciół i o których nie myślimy, dopóki bezpośrednio nie dotyczą nas lub naszych bliskich.

THE_SHINING_POSTER_JACK_NICHOLSON_SHELLEY_DUVALL

Na pierwszym spotkaniu (23 września o godz. 20.00) zaprezentowany zostanie obraz „Lśnienie” Stanleya Kubricka – spotkanie poprowadzi Piotr Szygalski.

Opublikowano