Kolejna edycja „Bezpiecznej Warszawianki”

Już niedługo ruszy kolejna edycja akcji, w ramach której odbędą się bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet. Akcja organizowana jest przez Straż Miejską.Uczestniczki będą mogły nauczyć się między innymi karate, dowiedzą się też jak się bronić w trudnych sytuacjach korzystając z przedmiotów, które właśnie ze sobą posiadają i poznają podstawy wiktymologii, czyli nauki która zajmuje się ofiarami przestępstw i badaniem ich pod kątem genezy tego przestępstwa. Dowiedzą się też, w jakich sytuacjach dochodzi przeważnie do ataku i czemu kobiety najczęściej padają ofiarami. Kursy prowadzą wyszkoleni trenerzy, którzy na co dzień są funkcjonariuszami straży miejskiej.

Kolejna edycja rusza 2 października, aby wziąć w niej udział należy się wcześniej zarejestrować. Zapisy będą 17 i 18 września od 8:00 do 14:00. Wystarczy zadzwonić pod numer 22 855 33 11. Kursy będą trwały 10 tygodni.

W akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które maja aktualnie zaświadczenie od lekarza potwierdzające ich stan zdrowia zezwalający na wysiłek fizyczny. Natomiast nie mogą wziąć udziału kobiety, które były uczestniczkami poprzednich edycji.

Opublikowano