Grande Finale już za nami.

Turniej par mieszanych na zakończenie sezonu plażowego odbył się 31 sierpnia 2014 w Górze Kalwarii. Mieliśmy przyjemność gościć 13 wspaniałych drużyn, a sportowa rywalizacja trwała aż 8 godzin!

Wszystkim uczestnikom należą się słowa uznania za wielkiego ducha walki, wytrwałość i grę fair play.  Na szczególne uznanie zasługują pary, które uplasowały się na pierwszym i drugim miejscu podium. Mecz finałowy trzymał w napięciu do samego końca. Po pierwszym secie wygranym z wielką łatwością przez Martę i Adama większość kibiców myślała, że faworytom tego turnieju dalej pójdzie jak z płatka. Ale Sonia i Krzysztof szybko pozbierali się po porażce i pokazali wszystkim wielką klasę siatkówki. To było widowisko! Obie pary grały z wielką klasą, piłki były dopracowane, zagrania przemyślane, zaskakujące kiwki, wspaniałe przyjęcia, aż niespodziewanie doszliśmy do tie-break’a. Drugi set należał do Soni i Krzyśka. W dogrywce inaczej niż w głównym czasie gry walczy się tylko o 15 punktów, w związku z tym nie ma miejsca na błędy. Obie pary wydzierały sobie punkty do samego końca. A ostateczna klasyfikacja wygląda tak:

 1. Marta Piekut-Gurtowska i Adam Mazur (Warszawa),
 2. Sonia Rowińska i Krzysztof Szubarczyk (Warszawa),
 3. Iga Kucharczyk i Marcin Ciecierski (Piaseczno),
 4. Magdalena Cacek-Ganc i Adam Ganc (Góra Kalwaria).

MVP z angielskiego Most Valuable Player, czyli najlepszym zawodnikiem meczu został Adam Mazur. Iga Kucharczyk jest zawodniczką drużyny MKS Korona-Mazovia Bank.

Organizatorami Turnieju byli:

 1. OSiR Góra Kalwaria,
 2. MKS Korona Góra Kalwaria sekcja żeńska siatkówki (MKS Korona – Mazovia Bank),
 3. UKS Budowlani.

Sponsorem Głównym był Mazovia Bank Spółdzielczy.

Sponsorzy wspierający:

 1. FcNikmark,
 2. Rodwood podłogi i schody drewniane,
 3. Largo przedsiębiorstwo architektoniczno-budowlane,
 4. Eko-Dom,
 5. Sportika.

To już ostatni plażowy turniej w tym sezonie. Bardzo dziękujemy za uczestnictwo wszystkim zawodnikom, jak i kibicom, w Grande Finale, jak również w I i II Turnieju żeńskim o Puchar Prezesa Mazovia Banku Spółdzielczego.Dziękujemy wszystkim za obecność i życzliwe wsparcie, zarówno wszystkim zawodnikom jak i kibicom. Bez Was nie byłoby sensu się starać.

Szykujemy się już na turnieje halowe, które niebawem zostaną ogłoszone a tymczasem zapraszamy do oglądania zdjęć i relacji z Grande Finale.

/FcNikmark/

Opublikowano