Wystawa fotografii i rysunków Beksińskiego

Do 28 września 2014 roku w „Galerii przy kozach” Służewskiego Domu Kultury przy ul. Bacha 15 będzie można oglądać wystawę rysunków i fotografii Zdzisława Beksińskiego. Wstęp jest wolny.

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej znanych artystów współczesnej Polski. Na początku swojej drogi artysta zajmował się głównie fotografią czarno białą i to właśnie te zdjęcia, prezentowane na wielu wystawach w 1958 roku przyniosły mu sławę. Jednak Beksiński kojarzony jest przede wszystkim z malarstwem. Obrazy malował na płycie pilśniowej farbą olejną. Zahaczał o  malarstwo fantastyczne, wizjonerskie, figuratywne. Każdy jego obraz jest pełen symboli, tajemniczych treści i katastroficznej, pełnej grozy atmosfery. Nigdy nie dawał swoim obrazom tytułów, uznając, że każdy widz może je interpretować w dowolny sposób. Jego dzieła są więc dość charakterystyczne.

Po śmierci artysty marszandem jego twórczości został Piotr Dmochowski, który postanowił oddać obrazy miastu Warszawa za darmo. Miasto odmówiło jednak przyjęcia tej propozycji, mimo petycji w tej sprawie podpisanej przez wielu warszawiaków, ponieważ nie może zagwarantować funduszy na przejęcie kolekcji.

Do 28 września można oglądać 10 rysunków i 11 fotografii Zdzisława Beksińskiego w Galerii jednego z Domów Kultury na Mokotowie.

Służewski Dom Kultury, Galeria przy kozach
ul. Bacha 15
Wstęp wolny!

 

Zobacz też inne wydarzenia: Kolarze Julii Rafalskiej,  BEST OF MOZART w Polsce

 

foto: gnosis.art.pl

Opublikowano