Remont ulicy Parkowej w Jabłonnie

Miasto dostało dodatkowe środki w wysokości 100 tys. zł na tą inwestycję, łączny budżet wynosi 350 tys.

Ulica Parkowa, która jest dość często uczęszczana, wreszcie zostanie wyremontowana. Prace dotyczące zmian będą dotyczyły między innymi frezowania nawierzchni i wykonania nowej nakładki z asfaltu. Później droga zaopatrzona zostanie w znaki poziome i pionowe, pojawi się również próg zwalniający.

W związku z pracami nie wykluczone są utrudnienia w ruchu. Remontowana będzie jezdnia o długości 570 metrów, więc możliwy będzie ruch wahadłowy bądź kierowanie pojazdów na objazd równoległymi ulicami. Wykonawca remontu zobowiązany będzie jednak do zapewnienia mieszkańcom tymczasowej organizacji ruchu, czy między innymi zadba o tymczasowe chodniki, rampy, czy oznakowania związane z remontem. Utrudnienia potrwają około 7 dni.

Cała inwestycja finansowana jest przez ze środków Gminy. Po zwiększeniu budżetu o dodatkowe 100 tys. zł urząd ogłosił przetarg jednak postawił wymagania wobec wykonawców, bowiem oferty mogą składać tylko Ci, którzy w ciągu ostatnich 5 lat zajmowali się przynajmniej dwukrotnie podobnym zadaniem związanym z remontem dróg i wartość roboty wynosiła minimum 300 tys. zł. Na wykonanie remontu ulicy Parkowej ma 30 dni.

Opublikowano