Tomasz Schuchardt o filmie „MIASTO 44”

Występami w „Chrzcie” i „Jesteś Bogiem” Tomasz Schuchardt potwierdził swą przynależność do ścisłej ekstraklasy polskiego aktorstwa. Dziś charyzmatyczny 27-latek powraca na ekrany jako gwiazda filmu „Miasto 44” i deklaruje, że: „Marzeniem każdego aktora było znaleźć się w tym projekcie. Nawet w małej roli!”

Obraz Jana Komasy, jedna z najbardziej oczekiwanych i największych polskich produkcji ostatnich lat, trafi do kin 19 września.

„Za sprawą filmu ‘Miasto 44’ nastąpił zryw w światku aktorskim. Dało się odczuć, że to ważny projekt, coś nowego, czego Polska – w takim stopniu – jeszcze nie pokazała. Fajnie było w nim uczestniczyć; tworzyć coś wielkiego” – mówi Schuchardt. W nowym filmie Jana Komasy, twórcy wielokrotnie nagrodzonego kinowego przeboju „Sala samobójców”, aktor zagrał powstańczego oficera o pseudonimie Kobra. „Prawda historyczna i nauka o przeszłości to jedne z atutów filmu. Ale nie tego trzeba w nim szukać. To przed wszystkim bardzo dobra historia, dająca do myślenia” – podkreśla Schuchardt.

Miasto 44” to projekt filmowy o niespotykanym w Polsce rozmachu scenograficznym, kostiumowym i wizualnym. Konsultantem do spraw efektów specjalnych był wybitny hollywoodzki specjalista Richard Bain, który wcześniej współpracował z takimi wizjonerami kina, jak Christopher Nolan, Peter Jackson oraz Terry Gilliam i ma w dorobku efekty do światowych hitów, między innymi: „Casino Royale”, „Incepcji”, „King Konga” i „Nędzników”. Przez plan przewinęło się ponad 3 000 statystów. Budową imponujących dekoracji zajęło się 10 odrębnych ekip, które do zainscenizowania zniszczonego miasta użyły 5 000 ton gruzu. Obsada została wybrana w serii ogólnopolskich castingów, w których wzięło udział ponad 7 000 osób.

miast pla

Specjalny pokaz „Miasta 44” odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. To pierwsze tej skali wydarzenie nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. Film obejrzało ok. 12 000 osób. Wśród nich honorowe miejsce zajęli Powstańcy, którzy przybyli z całego świata. Pokaz „Miasta 44” był symbolicznym hołdem dla ich odwagi i heroizmu.

Opublikowano