Korowód Integracyjny w Parku Sowińskiego

 
W piątek, 12 września, od 10.00, aż do 14.00 w Parku Sowińskiego odbędzie się Warszawski Korowód Integracyjny. Uczestnicy oprócz przeglądu ofert dla osób niepełnosprawnych, będą mogli skorzystać z licznych atrakcji.

 
Warszawski Korowód Integracyjny pokazuje, jak wielki potencjał tkwi w osobach niepełnosprawnych. W trakcie imprezy są występy osób niepełnosprawnych, prezentujących m.in. piosenki, przedstawienia czy skecze. W tym roku strona artystyczna Korowodu będzie szczególnie atrakcyjna. Planowany jest występ zespołu „Muzyczni Czarodzieje i Przyjaciele”, a główną gwiazdą imprezy będzie zespół Video. Ich występ będzie tłumaczony na język migowy przez niepełnosprawną młodzież.
 
W trakcie wydarzenia będzie można wykonać profilaktyczne badania, poradzić się lekarza, dietetyka. Nie zabraknie też strefy aktywności sportowej, z różnymi konkurencjami, w których każdy będzie mógł wziąć udział. Co ciekawe, organizatorzy Korowodu wpisują się też w inicjatywę jedzenia jabłek, bowiem tak jak w roku ubiegłym, każdy kto przyjdzie na Korowód otrzyma jabłuszko z polskiego sadu z laserowo wykonanym napisem „Warszawski Korowód Integracyjny”, a niepełnosprawni ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” przygotują poczęstunek dla wszystkich uczestników.
źródło: materiały prasowe

 

Opublikowano