Zamknięty wjazd na most Świętokrzyski

W związku z budową linii metra niektóre ulice na Powiślu będą odnawiane. Wczoraj od godziny 22:00 zamknięty został wjazd od ulicy Tamki most Świętokrzyski.

Budowa drugiej linii metra trwa, a utrudnień na drogach coraz więcej. Teraz nadeszła pora na odbudowę ulic przy Centrum Nauki Kopernik. Chodniki w tym miejscu będą szersze, tak aby mogły się zmieścić schody i zadaszenie wejścia do metra. Zamknięte zostało skrzyżowanie ulicy Tamka z Wybrzeżem Kościuszkowskim, a na innych warszawskich ulicach pojawią się zmiany ruchu. W kierunku Pragi na ulicy Zajęczej będzie tylko jeden pas ruchu, na odcinku między ulica Dobrą a placem budowy ruch będzie dwukierunkowy, Podobnie sytuacja będzie wyglądała na ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie i S. Jaracza. Remontowane będą też ulica Modlińska między mostem M. Skłodowskiej-Curie a ulicą Mehoffera i ulica L. Waryńskiego między rondem Jazdy Polskiej a ulicą S. Batorego.

Zmianie ulegnie kursowanie niektórych z autobusów, między innymi 102, 162,144, 131, 501, 519, 522, 138, a z nocnych N63 , N14, N31 i N81 i N37.

Musimy też pamiętać o budowaniu trasy tramwajowej łączącej tory na skrzyżowaniu ulicy Powstańców Śląskich i Górczewskiej i trasy na ulicy Radiowej, która przy okazji jest remontowana. Od 15.09 ruszają prace związane z torami na ulicy Dywizjonu 303, Powstańców Śląskich i Radiowej, w związku z czym tramwaje nie będą tam jeździły.

fot: wikipedia

Opublikowano