Obwodnica w Radomiu dopiero w grudniu

Zakończenie budowy obwodnicy miasta, która zaczęła się na wiosnę 2012 roku, było planowane na koniec sierpnia, jednak ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne i problemy techniczne termin ten został wydłużony o 3 miesiące.

Wszyscy czekają na ukończenie, ponieważ to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych na terenie Radomia. Koszty związane z budową przekraczają kwotę 200 mln zł. Trasa przede wszystkim przeznaczona jest dla samochodów ciężarowych, które do tej pory jeżdżą drogą krajową nr 7. Długość drogi to 13,5 km. Firma wykonawcza zobowiązała się również na wykonanie przejścia dla pieszych w postaci kładki czy przejść dla zwierząt.

Niestety ze względu na złą pogodę problemy techniczne część prac została opóźniona. Deszczowa pogoda spowodowała zalanie konstrukcji, dodatkowo podczas prac wyszły na jaw nieoznakowane sieci światłowodowe, które w znaczny sposób kolidują z przebiegiem trasy, a dodatkowo zła architektura kładki dla pieszych, którą trzeba było rozebrać i zbudować na nowo. Jak widać, przeszkód podczas budowy było wiele, dlatego też konsorcjum odpowiadające za budowę obwodnicy podpisało aneks do umowy o wydłużenie terminu prac do końca listopada.

fot: wikipedia, Jakub Hałun

Opublikowano