Z problemami, ale zwycięscy – Polacy pokonali Iran

kibice reprezentacji Polski w siatkówce

Reprezentacja Polski po nieoczekiwanych problemach pokonała Iran 3:2 w II rundzie mistrzostw świata siatkarzy.
Polacy drugą rundę czempionatu rozpoczęli pechowo, albowiem od porażki 1:3 z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Jednak już następnego dnia zrehabilitowali się i z niewielkimi problemami pokonali Włochów 3:1.

Przeprawa z Iranem miała potwierdzić, że przegrana z USA była tylko wypadkiem przy pracy. I rzeczywiście, przez pierwsze dwa sety biało-czerwoni grali koncertowo, a rywale bezradnie patrzyli po sobie. Dominacja podopiecznych Stephane’a Antigi była widoczna w każdym elemencie, o czym może świadczyć chociażby duża przewaga punktów, albowiem Polacy wygrali kolejno 25:17 i 25:16.

Sytuacja uległa radykalnej zmianie w trzeciej partii, gdzie po grze na przewagi w końcówce lepsi okazali się potomkowie Persów. Na domiar złego z parkietu zniesiony został jeden z filarów polskiej kadry, Michał Winiarski. Pierwsze doniesienia mówią o urazie kręgosłupa.

Irańczycy poszli za ciosem, wykorzystali zagubienie gospodarzy i doprowadzili do remisu w całym spotkaniu. Tie-break początkowo toczył się pod ich dyktando, jednak z czasem Polacy zaczęli gonić rywali. Wywiązała się zawzięta walka punkt za punkt. Ponownie o stanie seta, ale i meczu, musiała decydować gra na przewagi od stanu 14:14. Bohaterem biało-czerwonych został Marcin Możdżonek, zdobywca decydującego punktu.

Polska – Iran 3:2 (25:17, 25:16, 24:26, 19:25, 16:14)

Polska: Zagumny, Kłos, Winiarski, Wlazły, Kubiak, Nowakowski, Zatorski (libero) oraz Mika, Możdżonek, Konarski, Drzyzga.