Pobiegnij po nowe życie

W niedzielę 21 września w Łazienkach Królewskich Warszawiacy będą mogli uczestniczyć w „Biegu po Nowe Życie”. Nagrodą nie będzie medal, ani puchar, natomiast fakt wsparcia polskiej transplantologii. Start o 12:00.

 „Bieg po Nowe Życie” to inicjatywa promująca edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego. Ambasadorem inicjatywy jest Przemysław Saleta były bokser i kick-boxer, który oddał swoją nerkę córce Nicole. Uroczyste otwarcie „Biegu po Nowe Życie” rozpocznie się o godz. 12.00. Pół godziny później na starcie marszu-sztafety staną gwiazdy. Poza Przemysławem Saletą na trasie będzie można zobaczyć m.in. Agnieszkę Więdłochę, Borysa Szyca, Joannę Moro, Barbarę Kurdej-Szatan, Agnieszkę Rylik, Macieja Musiała, Annę Popek, Weronikę Książkiewicz, Piotra Polka, Katarzynę Pakosińską, Tomasza Zubilewicza, Piotra Cyrwusa, Urszulę Dudziak, Omenę Mensah, Klaudię Carlos, Łukasza Kruczka i wielu innych sławnych aktorów, muzyków i dziennikarzy. O godz. 14.30 odbędzie się zakończenie „Marszu Gwiazd” i dekoracja uczestników.

O godz. 15.30 do otwartego biegu na dystansie 5 km wystartują wszyscy chętni wesprzeć polską transplantologię. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę im. Janusza Kusocińskiego. 50% opłaty wpisowej, która wynosi 100 zł, każdego uczestnika biegu otwartego trafi bezpośrednio na konto warszawskiej Kliniki Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Szpitala Klinicznego im. Dzieciątka Jezus. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego. W zmaganiach może wystartować maksymalnie 2000 osób. Zapisy oraz regulamin biegu otwartego dostępne są na stronie internetowej www.biegponowezycie.pl.

źródło: materiały prasowe

fot. T. Demiańczuk

Opublikowano