Dzień otwarty w Ambasadzie Francji i Ambasadzie Niemiec

20 września 2014 r. Ambasada Francji oraz Ambasada Niemiec wspólnie otwierają swoje drzwi i zapraszają wszystkich zainteresowanych światem dyplomacji. To wyjątkowa okazja do zwiedzenia obu ambasad „od kuchni”. Będzie można nie tylko zobaczyć gabinety obu ambasadorów, ale także z nimi porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Obok lekcji zasad protokołu dyplomatycznego, występów tanecznych i muzycznych, mini-lekcji języka francuskiego, pokazu filmów animowanych i dokumentalnych, będzie można obejrzeć z bliska wyposażony w najnowocześniejszą technikę samochód straży granicznej z obowiązkowym psem-tropicielem, spróbować specjałów kulinarnych, zagrać w bule czy porozmawiać z przedstawicielami znanych niemieckich oraz francuskich firm. Nie zabraknie też modelu satelity, turbiny wiatrowej czy samolotu Airbus. Autentyczni majordomusowie wytłumaczą i zaprezentują w obydwu ambasadach, jak należy protokolarnie nakryć stół.

Uczniowie i studenci będą mogli dowiedzieć się, jak wyjechać na studia do Niemiec czy Francji, i jak ubiegać się o stypendium. Przedstawiciele fundacji kulturalnych, naukowych i politycznych podpowiedzą, gdzie można starać się o dofinansowanie projektów.

Wyjątkowe atrakcje czekają na najmłodszych! Dzieci otrzymają specjalny „Paszport Otwartych Drzwi” i będą na wybranych stoiskach w obu Ambasadach zdobywać stempelki.

Wstęp jest wolny, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania obecności.

20 września (sobota), od 12:00 do 18:00
Ambasada Republiki Francuskiej – ul. Piękna 1
Ambasada Republiki Federalnej Niemiec – ul. Jazdów 12
 

źródło: materiały organizatora

Opublikowano