Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy w taekwondo olimpijskim

W weekend, 20-21 września, odbędą się wyjątkowe zawody w tej konkurencji – Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy i Polski – XVII Warsaw Cup oraz XXI Polish Open.

Taekwondo od 2000 roku stanowi dyscyplinę olimpijską. Cechą wyróżniającą ten dynamiczny sport są szybkie i wysokie kopnięcia. Do najwyżej punktowanych należą te wykonane z wyskoku oraz po obrocie. Polscy zawodnicy taekwondo coraz częściej odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednym z nich był awans Michała Łoniewskiego na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, gdzie był jedynym reprezentantem Polski w tej dyscyplinie.

Do Warszawy na zawody odbywające się w hali sportowej im. Janusza Kusocińskiego Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, przy ul. Marymonckiej 34, przyjadą liderzy światowych rankingów. Nie zabraknie reprezentantów z Korei, Azerbejdżanu czy Iranu.

W ubiegłorocznych zawodach udział wzięło blisko 700 zawodników z Europy i Azji. W tym roku gośćmi turnieju będą sportowcy z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Korei, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Portugali, Rosji, Serbii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Wielkiej Brytanii.

Odbywające się w stolicy zawody od wielu lat są największym i najlepiej zorganizowanym turniejem taekwondo olimpijskiego w Polsce, a także posiadają wysoką rangę wśród zawodów międzynarodowych w Europie. Z uwagi na widowiskowy charakter walk co roku przyciągają tłumy kibiców.

Program zawodów:

sobota, 20 września
godz. 8.30 – rozpoczęcie zawodów, walki eliminacyjne i ćwierćfinałowe
godz. 11.00 – uroczyste otwarcie turnieju
godz. 16.00 – walki półfinałowe i finałowe

niedziela 21 września
8.30 – rozpoczęcie zawodów, walki eliminacyjne i ćwierćfinałowe
15.00 – walki półfinałowe i finałowe

Więcej informacji na stronie internetowej: www.warsawcup.com

Zawody współfinansowane są przez miasto stołeczne Warszawa.

/UM Warszawa/

Opublikowano