Remont Sali Kongresowej w PKiN

Za około 2 tygodnie ruszą prace remontowe jednej z największych sal koncertowych w Polsce. Koszty związane z jej odnowieniem wynoszą mniej więcej 40 mln zł.

Sala Kongresowa została oddana do użytku w 1955 roku i na początku służyła do spotkań partii. Składa się z trzech poziomów: amfiteatru, loży i balkonów. Do tej pory zachowała swój oryginalny wystrój, czyli styl socrealistyczny z klasycystycznym.

Mimo to, że tak długo funkcjonuje do tek pory nie miała generalnego remontu. Teraz zostaną wymienione podłogi, fotele i aparatura sceniczna. Sala tez musi zostać przystosowana do współczesnych wymogów pożarowych. Zmniejszy się ilość miejsc na widowni. Teraz siedzenie będą nieco szersze, widzowie tez będą mieli więcej miejsca na nogi bo rzędy nie będą już tak blisko siebie. Jednak sam wizerunek sali zmieni się nieznacznie. Prace remontowe będzie nadzorował konserwator zabytków. Za remont odpowiada konsorcjum z firmą Mermaid Construction.

Sala Kongresowa jest bardzo ważnym miejscem w Warszawie. To właśnie tu odbyły się koncerty takich wykonawców jak Bob Dylan, The Rolling Stones czy Sting, a w roku 2006 odbyła się finałowa gala wyborów Miss World.

fot: wikipedia

Opublikowano