Uniwersytet Dziecięcy

Od październik w Wołominie rusza niecodzienny projekt pod nazwą Wołomiński Uniwersytet Dziecięcy. Studentami będą dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Studia to dla dzieci nie lada wyzwanie, ale te będą specjalnie do nich dopasowane. Dzieci oczywiście otrzymają indeksy, aby mogły zasmakować prawdziwego studenckiego życia, będą chodziły na wykłady i warsztaty tematyczne. Projekt ma celu już wśród najmłodszych rozbudzić ciekawość o tym, co się dzieje dookoła, pokazać im że nauka może być nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością. Podczas różnych zajęć  będą mogły rozwijać swoje umiejętności, odkryć swoje talenty i zainteresowania.

Zajęcia w Wołominie ruszają 4 października. Raz w miesiącu wszystkie dzieci będą miały wspólny wykład, a dodatkowo zorganizowane zostaną warsztaty tematyczne z podziałem na grupy wiekowe. Podczas inauguracji przed nowymi studentami wystąpi animator z Centrum Nauki Kopernik, a później dzieci zobaczą interaktywną wystawę „Eksperymentuj”, która składa się z 15 eksponatów. Najmłodsi zobaczą ciekawe zjawiska z zakresu fizyki, biologi czy matematyki przedstawione w prosty i jednocześnie intrygujący dla nich sposób, tak aby zachęcić je do dalszej nauki.

Opublikowano